Døre og vinduer

Er dine gamle vinduer trætte og slidte?

Der kan være mange gode grunde til at skifte dine gamle døre og vinduer ud med nye og mere energivenlige vinduer. Hos SK-Tømrer og Snedker har vi stor erfaring indenfor rådgivning og udskiftning af disse. Vi har samarbejde med Velfac, KPK, Velux, WO Vinduet og Total Døre & Vinduer. Vi udvælger vores samarbejdspartnere ud fra flere parametre, herunder kvaliteten af deres materialer, leveringstid, mulighed for specialmål, priser og selvfølgelig også mulighed for forskellige udtryk i deres produkter.  

Ønsker du at benytte andre mærker, er det naturligvis ikke noget problem. Vi indgår et samarbejde med dig, og derigennem finder vi den bedste løsning til dig og dine behov. Vigtigst for os, er at vi får et godt samarbejde, og du bliver glad for resultatet.

Alle vores faguddannede medarbejdere har erfaring med diverse typer indenfor feltet. Vi kan udføre alt i træ-, træ/alu- og plastikvinduer og døre. På den måde sikrer vi at der er noget til en hver smag, og til et hvert behov. Vi hjælper gerne med at afdække hvilken form for vinduer og/eller døre, som vil være optimale, både for huset men også for jer i forhold til fx vedligeholdelse. 

Udover det rent æstetiske, som får et løft med nye, flotte vinduer, er der også penge at spare. Døre og vinduer spiller en stor rolle i forhold til husets isoleringsevne. Hvis man får erstattet eksempelvis de slidte vinduer med nye energirigtige vinduer, vil der opleves en markant besparelse på de fremtidige varmeregninger. Det giver luft i hverdagen, og gør det samtidig muligt at tjene investeringen hjem igen. 

 Kontakt

Kontakt os gerne for et uforpligtende tilbud eller vejledning i forbindelse med opgaven på telefon +45 51 48 00 46 eller e-mail mail@sk-montage.dk

Derudover er der også mulighed for at udfylde en kontaktformular, klik her, eller kontakte os i chatten nederst på siden. I begge tilfælde, vender vi tilbage til dig hurtigst muligt.