Wood by SK

Dansk slidstærkt håndværk


Det først bord, skulle bare stå i stuen… 

Men efter mange efterspørgsler, både direkte og på sociale medier, omkring det spise- og stuebord Søren havde hjemme, begyndte vi så småt at lave borde til salg. Selvfølgelig i samme kvalitet og med samme håndværks-stolthed, som de første møbler, som blot var tiltænkt privaten. 

Nogle gange producerer vi møbler ud fra en tanke eller ide, som vi vil afprøve i værkstedet. Disse sættes til salg efterfølgende her på siden eller på vores instagram

Oftest laver vi vores møbler efter bestilling. Det kan være at du drømmer om et nyt spisebord, men ikke kan finde lige det, som du drømmer om. Ved os er det vigtigt at alle møbler vi laver, hver gang passer ind i hjemmet og er skabt til netop det hjem.
 

Et møbel skal mere end blot passe i størrelse, det skal passe til hjemmet. Når du bestiller et håndlavet bord hos os, vælger du selv træ, stel og størrelse.

Når vi kontaktes angående et møbel, tager vi en tæt dialog med dig som kunde. Du er med hele vejen igennem processen. Du fortæller om din ide og tanke omkring møblet, vi tegner det, og vi bliver enige om det. Herefter gør vi ideen til virkelighed og skaber et helt unikt møbel til dig. 

Se endnu flere håndlavede borde og andre ting vi har lavet herunder. 
 

 Kontakt

Kontakt os for et uforpligtende tilbud eller vejledning i forbindelse med glasmontering eller reparationer på telefon +45 51 48 00 46 eller e-mail mail@sk-montage.dk

Derudover er der også mulighed for at udfylde en kontaktformular, klik her, eller kontakte os i chatten nederst på siden. I begge tilfælde, vender vi tilbage til dig hurtigst muligt. 

 Kontakt

Kontakt os for et uforpligtende tilbud eller vejledning i forbindelse med glasmontering eller reparationer på telefon +45 51 48 00 46 eller e-mail mail@sk-montage.dk

Derudover er der også mulighed for at udfylde en kontaktformular, klik her, eller kontakte os i chatten nederst på siden. I begge tilfælde, vender vi tilbage til dig hurtigst muligt.