Glas

Er din termorude punkteret eller glasset i drivhuset ødelagt?

 

Punkteret rude eller ødelagt glas? Vi kender det alle, og ved hvor ærgerligt det er. Vi Leverer og monterer alt indenfor termo- og energiruder. Vi udskifter punkterede termoruder med nye, energivenlige ruder. Selvfølgelig, så det ligner de andre ruder. Vurderer vi at det bedre kan betale sig med udskiftning af hele vinduet, foreslår vi dette, sammen med en god pris. Vi står inde for vores faglighed, og ønsker altid at levere et godt produkt, som du, som kunde, er glad for nu, og på sigt. Bor du tæt på en trafikeret vej, kan støjdæmpende ruder være en god løsning for et mere roligt hjem. Alt dette, vil vi indgå en dialog med dig, som kunde, om. Der kan også være en økonomisk gevinst på sigt, ved at udskifte til energirigtige vinduer.

Alt i glas og spejle

Alt i glas, døre, vægge, hylder eller spejle kan vi levere, og selvfølgelig i de mål, der passer perfekt til dine ønsker. Også selvom du hverken har en punkteret rude eller et ødelagt glas. Vi er leveringsdygtige i alle typer glas til den rette løsning. Vi guider igennem hele opgaven, så ingen grund til at tænke at du på forhånd skal vide hvilken type glas, der skal bruges til et bestemt projekt. Den del skal vi nok råde dig i, så vi får skabt den helt rigtige løsning med den rette type glas.  

 

Er butiksruden røget, enten pga. indbrud eller andet uforudset, tilbyder vi døgnservice. Vi kan kontaktes hele døgnet på telefon +45 51 48 00 46.

 Kontakt

Kontakt os for et uforpligtende tilbud eller vejledning i forbindelse med glasmontering eller reparationer på telefon +45 51 48 00 46 eller e-mail mail@sk-montage.dk

Derudover er der også mulighed for at udfylde en kontaktformular, klik her, eller kontakte os i chatten nederst på siden. I begge tilfælde, vender vi tilbage til dig hurtigst muligt.