Om SK Tømrer og Snedker

SK Tømrer og Snedker firma blev etableret i 2007 af Søren Kaasgaard Kristensen. Firmaet startede som et montagefirma, hvor vi monterede køkkener og inventar i det meste af Norden, og indrettede alt fra tøjbutikker, dagligvarebutikker til institutioner. 

Her henover de senere år, har vi slået os mere fast lokalt som en tømrer- og snedker firma i Randers. Men dermed ikke skrevet, at vi ikke stadig laver montage arbejde. For det er stadig en stor del af vores profil. Uanset om det er en montage-, snedker- eller tømrer opgave, er det vigtigste for os, at arbejdet er i orden, og vi leverer et godt resultat. Hver gang. 

Vi udfører alt indenfor tømrer- og snedkerfaget, og ingen opgave er for stor eller for lille til os.

Sammen med vores faste samarbejdspartnere tilbyder vi også totalentrepriser på dit byggeprojekt. Vi har en bred og varieret kundekreds blandt privatpersoner og firmaer. Vi har mange gengangere i vores kundekreds. Men vi har altid plads og tid til at få nye kunder ind, hvad end det er privatpersoner eller erhverv. 

Vi lægger stor vægt på en håndværksmæssig høj kvalitet i alt udført arbejde. Vi imødekommer gerne specielle ønsker, og vi hjælper også gerne med videreudvikling af dine idéer. Det kan være at man har fundet et behov i hjemmet, men ikke ved hvordan det skal udføres. Der kan vi være behjælpelige. Vi har mange års erfaring i specialløsninger, og har enten lavet noget tidligere, som kan tilpasses jeres behov. Og hvis ikke det er tilfældet, så tegner vi sammen med jer, det som I ønsker og bygger efter det. Vi arbejder ikke kun med standardmål og standardløsninger,  for os er det kun fantasien der sætter grænser, og vi elsker udfordringerne i sådanne opgave. Det er fordelen i at vi har en bred erfaring som tømrer- og snedker firma, vi har kendskab og erfaring indenfor alle felter i vores fag.

Kontakt

Kontakt os for en uforpligtende snak og et tilbud på din næste opgave. Enten via vores kontaktformular her, tlf. 51480046 eller mail@sk-montage.dk

Billede
"Det er kun fantasien, som sætter grænser, og vi elsker udfordringer."